Denní nášup

Lněný olej BIO 100ml

Výrobce:
Jednodušezdraví
Kód zboží:
Olej051
Dostupnost:
skladem 2 ks


Lněný olej BIO

Obsah: 100ml

Popis: za studena lisovaný olej z lněného semínka v BIO kvalitě

 

počet:

Lněný olej BIO

Náš lněný olej v BIO kvalitě je vysoké kvality a potravinářské jakosti vhodný ke konzumaci. Proto se hodí výborně do vaší studené kuchyně na přípravu lahodných pokrmů, salátů apod.

Pozitivní působení lněného oleje:

Lněný olej je bohatý na vitamín E a silný antioxidant což také platí pro len, ze kterého je tento olej vyrobený.  Rozsáhlými studiemy bylo prokázané pozitivní působení lněného oleje na srdce a cevní systém, na snížení hladiny cholesterolu a krevního tlaku.  Také byli prokázané působení takvzaných lignanů v lněné mouce působíjcí jako bunečná ochrana před rakovinou prsou a prostaty (ochrana před onemocněními řízené hormóny).

Použití v kuchyni:

Lněný olej je velmi citlivý na oxidaci, jakožto na světlo a teplo.  Proto se hodí především do studené kuchyně a doporučuje se jeho skladování v ledničce pro delší uchování jeho kvality.  Díky jeho výrazné chuti se výborně hodí do salátů ale také do sladkých pokrmů jakožto i jako dodatek do vašich jogurtů či tvarohů.  V posledním byli prokázané jeho protirakoviné účinky.

Přírodní léčitelství:

Vnější použití lněného oleje se zřejmě hodí při artróze a potížím s klouby, ale také na křečové žíly je zábal s lněným olejem velmi dobrým přítelem.  Za tímto účelem nakapejte trochu lněného oleje na přírodní látku, nejlépe ze lnu.  Tuto látku následně nahřejte a přiložte na postíženou kloubní oblast, zafixujte jej a nechte působit.  Lněný olej výborně vyživuje pokožku a dá se z něho společné s včelím voskem a éterickým olejem vyrobit příjemný krém pro vaší péči o pokožku.

Vnitřně se lněný olej výborně hodí pro snížení škodlivého cholesterolu v krvi.  Lněný olej má vysoký podíl omega 3 mastných kyselin, které k výše zmíněnému navíc pozitivně působí na immuní systém, při depresích, hyperaktivitě, během klimakteria a dokonce také při rakovině a navíc i pro kůži a ostatní orgány.  Také střevní flóra bude vděčná za slizovité látky, které uklidňují jak žaludek, tak i střeva.  Jako domácí pomůcka se dá olej použít jak při kašlání tak i podráždění hrdla a hlasivek.

Lněný olej:

Lněný olej díky svému vysokému obsahu omega-3 mastných kyselin lehce oxiduje na vzduchu a stává se rychle hořkým.  Lněný olej má proto jen dvou měsíční trvanlivost, když ho skladujete po otevření při pokojových teplotách.

Složení: Linum usitatissimum

Balení: baleno v plastovém obalu

Skladování: v chladu a temnu nejlépe v chladničce, kde se dá skladovat přibližně 6 měsíců.

Tento produkt podléhá přísným kontrolám BIO zemědelství značky DE-ÖKO-005

 


 


INFORMACE