Denní nášup

Mandlový olej (sladký) BIO 100ml

Výrobce:
Jednodušezdraví
Kód zboží:
Olej059
Dostupnost:
není skladem (1-2 dny)
Zlevněno:
149 Kč (-13%)

Mandlový olej BIO

Obsah: 100ml

Popis: za studena lisovaný olej z mandlových ořechů v BIO kvalitě

 

počet:

Mandlový olej BIO mandle

Náš mandlový olej v BIO kvalitě je vysoké kvality a potravinářské jakosti vhodný ke konzumaci. Proto se hodí výborně do vaší studené kuchyně na přípravu lahodných pokrmů, salátů apod.

Pozitivní působení mandlového oleje:

Mandlový olej je po několik staletí známý a vážený produkt pro péči o pokožku.  Samotná Kleopatra jej používala pro péči o svou pleť.  Mandlový olej se výborně snáší s různými druhy pokožky a je dokonce vhodný pro alergiky.  Obsahuje spoustu vitamínů A, B a E a je bohatý na nejrůznější minerály.  Pokožka se použítím tohoto oleje stává hebkou a jemnou.  Podrážděná kůže může profitovat používáním mandlového oleje, v tomto případě je ale dlouhodobé úžívání nutné.  Kůže postížená lupy reaguje dobře na mandlový olej a je z tohoto hlediska také velmi zajímavým pro neurodermatiky.

Použití v kuchyni:

V kuchyni se mandlový olej hodí zejména do studených pokrmů jakožto do desertů a pro dodání distinktivní chuťe do salátů a dresinků.

Přírodní léčitelství:

Mandlový olej získaný ze sladkých mandlí je velice jemný pro citlivou a vysušenou pleť, proto jej také alergici dobře snáší.  Rychle se vsákne a nezanechává teměř žádnou lesklost.  Také při ekzemech, trhlinkách a lupech se projevuje uklidňující působení mandlového oleje.  Měli byste být ale trochu obezřetný při stávající alergii na ořechy a začínat raději nanášením na malé plochy.

Vnitřně se mandlový olej výborně hodí na zmírnění zánětlivých procesů.  Může být smíchaný s jinými oleji, aby pomohl uvolnit hleny různých tkání.  Jako projímadlo: Může být nápomocný při potížích trávicího aparátu.  Mandle jsou výbornou náhradou zvířecích bílkovin.  Po máku a sezamu patří také mezi potraviny obsahující nejvyšší množství vápníku a jsou proto také vhodné pro onemocnění kostí a při nedostatku tohoto minerálu.

 

Mandlový olej:

Mandlový olej je mastný olej skládající se převážně s jednoduchých a trojnásobně nenasycených mastných kyselin jako například kyselina linolenová.  Složky jsou také stavebními látkami pro bunečné stěny.  Jedna doměnka je, že se uklidňující působení na pokožku a sliznice skládá právě na zásobování těmito látkami.

Mandlový olej také výborně pečuje o vaše vlasy.  Přimíchejte trochu oleje do vašeho šampónu a zažijte krásné a jemné vlasy po koupání.

Složení: prunus dulcis

Balení: baleno v plastovém obalu

Skladování: v chladu a temnu při pokojových teplotách.  Při chladných teplotách má trvanlivost přibližně 12 měsíců po otevření.

Tento produkt podléhá přísným kontrolám BIO zemědelství značky DE-ÖKO-005

 

 


 


INFORMACE