Denní nášup
KATEGORIE
MĚNA
AKČNÍ ZBOŽÍ
NEJPRODÁVANĚJŠÍ
  1. Sezamový olej BIO 500ml
  2. Sezamový olej BIO 1litr
  3. Sezamový olej zralý BIO 100ml)
  4. Sezamový olej BIO 100ml
  5. Sezamový olej BIO 250ml
Zasílání novinek

Sezamový olej BIO 50ml

Výrobce:
Jednodušezdraví
Kód zboží:
Olej072
Dostupnost:
není skladem (1-2 dny)
Zlevněno:
49 Kč (-20%)

 

Sezamový olej BIO

Obsah: 50ml

Popis: za studena lisovaný olej z sezamových semínek v BIO kvalitě

 

počet:

Sezamový olej BIO sezam

Náš sezamový olej v BIO kvalitě je vysoké kvality a potravinářské jakosti vhodný ke konzumaci. Proto se hodí výborně do vaší studené kuchyně na přípravu lahodných pokrmů, salátů apod.

Pozitivní působení sezamový oleje:

Sezamový olej pozitivně působí na potenci a všeobecně zlepšuje kvalitu zdraví.  Od pradávna je známé jeho pozitivní působení na uvolnění zablokovaných dýchacích cest.  Sezamový olej také působí blahodárně při onemocnění krve, zažívacích potíží a narušeným metabolismem.

Použití v kuchyni:

Sezamový olej je oblíbený v orientální a asijské kuchyňi s jeho ořechovou chuťí.  Hodí se proto výborným způsobem do různých salátů, müsli nebo masových pokrmů.

Přírodní léčitelství:

Sezamový olej je dobrým zdrojem pro nenasycené mastné kyseliny a blahodárně působí při infekcí a onemocnění kůže.  Snižuje riziko vzniku rakoviny, podporuje hubnutí při dietách a chrání proti onemocněním srdce a podporuje funkci jater a snižuje cholesterol.

Sezamový olej jako potentní antioxidant podporuje hojení rán a bojuje proti volným radikálům v těle, diky čemuž také chrání před vznikem rakoviny.

Sezamový olej se hodí při lámavosti nechtů, zánětům uší a mnoho dalších kožních problémech. Dále obsahuje vitamíny A, E, B1, B2, B3 a D, které jsou nutné pro zdravé oči, pokožku také pro krevní oběhový systém, trávení a plodnost.

Vedle konopného oleje patří sezam mezi nejstarší kulturní rostliny, které byli pěstovány pro svůj obsah olejů.

Indické vědci z Annamalai Universitě v Chidabaram zkoumali působení sezamového oleje na lidech jež trpěli vysokým krevním tlakem. 195 mužů a 133 žen se požívali 60 dnů přibližně 35g sezamového oleje s jídlem.  V průměru se snížil krevní tlak z 166 mmHg systolicky na 134 a ze 101 mmHg diastolicky na 84,6 mmHg.  Jako optimální hodnota jsou u dospělých považovány hodnoty krevního tlaku 120 mmHg systolicky a 80 mmHg diastolicky.

Za studena lysovaný olej má významný obsah lecitínu.  Lecitín je důležitý pro nervový systém, mozek, játra, žlučník, sliznice a ke snížení vysokých tukových a cholesterolových hodnot.

Mastné kyseliny a vedlejší látky sezamového oleje mají schopnost se spojovat s těžkými kovy a jinýmy jedovatýmy látkamy což umožňuje jejich efektivní vyloučení vylučovacími orgány.

Sezamový olej má nízký faktor pro ochranu proti slunečnímu záření a je také proto rád použit ve slunečních krémech.

Sezamový olej:

Sezamový olej je bohatý na vitamíny a má mnoho blahodárných účinku, který z něj dělají dobrým domácím pomocníkem a asistentem v kuchyni.  Obohatí svou chutí různé pokrmy, svými účinky pečuje o pokožku a vnitřně nás chrání před různými nemocemi.

Složení: sesamum indicum

Balení: baleno v plastovém obalu

Skladování: v chladu a temnu při pokojových teplotách.  Při chladných teplotách má trvanlivost přibližně 12 měsíců po otevření.

Tento produkt podléhá přísným kontrolám BIO zemědelství značky DE-ÖKO-005

 


 (bez http://)
(opište kód z obrázku Ověření)

Upozornění: Ip adresy jsou logovány. Vulgární a flame příspěvky budou mazány!
 


INFORMACE