Denní nášup
KATEGORIE
MĚNA
AKČNÍ ZBOŽÍ
NEJPRODÁVANĚJŠÍ
 1. Lékovka hnědá 50ml vč. uzávěru a kapátkem
 2. Lékovka hnědá 10ml vč. uzávěru s kapátkem
 3. Lékovka hnědá 100ml vč. uzávěru a kapátkem
 4. Vegetariánské kapsle velikost 0
 5. Lékovka hnědá 20ml vč. uzávěru a kapátkem
 6. Vegetariánské kapsle velikost 00
 7. Lékovka hnědá 5ml vč. uzávěru a kapátkem
 8. Morgenstund 2000g
 9. Meine Base 3000g
 10. Meine Base 750g
Zasílání novinek

Jak jednoduše zhubnout

Hubnutí

Být hubený = krásný?  Tomu asi taky tak nebude, když se člověk dnes podívá na všechny ty anorektické postavy chodicí jako mumie po silnicích, nebo tvářící se vesele na billboardech, avšak bez „šťávy" ve výrazu tváře.  Druhý extrém je pak všechno spojené s nadměrnou konzumací potravin a poživatin vedoucí k lidem vypadající jako koule na dvou nohách.  Dobře, obojí jsou sice extrémy a úmyslně to zde popisují touto „drsnější" formou, aby člověk začal přemýšlet -

Kde je problém?

Problém spočívá v tom, že kompenzujeme přílišnou konzumací potravin a poživatin z důvodu určité formy emoce, nebo něco potlačujeme, nudíme se, cítíme se méněcenný, nebo jíme z důvodu společenského uznání, nebo protože „co kdyby zítra nebylo", nebo je to „zadarmo, tak musím sníst co nejvíc" a přitom si lidi neuvědomují, že koneckonců škodí samy sobě.  Pravdou je, že od druhé světové války v Evropě normální občan netrpěl velkým hladem.  Ale stará přesvědčení nás pronásledují do dnešního dne. Proč? Necháme se do celého toho děje zatáhnout a pak se divíme, že se nám věci dějí jak se dějí.  Jídlo je dnes komoditou, která je pro běžného Evropana jednoduše k dostání, dokonce jednodušším způsobem, než kdy před tím.  Pokud budu mluvit o České Republice, tak se u nás setkáte s více hypermarkety i v malých městech, než v jiných evropských zemích.  Další věc je, že jsou u nás potraviny vzhledem ke kvalitě předražené.  V západních zemích by si výrobci nedovolili dávat zákazníkům do regálů co u nás, ale faktem je, že kde je zákazník, tam je trh.  Logicky z toho vyplývá, že lidi kupují to co je levné a nekoukají na to co je v jejich potravinách, pardon poživatinách, obsažené.

Co s tím?

Jedna věc je, dívat se na etikety, vzdělat se o tom co jíte, a kolik toho jíte.  Zjistit se to dá v dnešní době snadněji než kdy před tím, máme totiž internet.  Jakmile budete vědět, co všechno se vám může dít, když se budete cpát veškerou tou chemií, tak vás buďto přejde chuť nebo dostanete strach.  Ať tak nebo tak je to koneckonců dobře.  Strach nám má posloužit ale k tomu, abychom se chránili, a ne abychom v něm žili.

Jezte potraviny, jejichž původ je vám známý, jejichž obsah je vám známý a pokud narazíte na látku ve složení, které vám není známe, tak ho jednoduše nekupujte.  ZÁKAZNÍK JE KRÁL - to platí v mnoha evropských a světových zemích.  Vy jako zákazníci byste si měli uvědomit jakou máte moc!  Ta moc spočívá ve vaší peněžence.  Určitě jeden nic nezmůže, jak se říká, ale jakmile jich bude mnoho, tak ti pak určitě něco zmůžou.  Tuto jednoduchou věc je dobré si uvědomit. Kupujte věci dodávající vašemu tělu sílu, zdraví a blahodárné látky potřebné pro správnou funkci.  Nebo si kupte levné věci jichž musíte zkonzumovat více, abyste se dopracovali k pocitu sytosti.  Konečný výsledek spočívá v tom, že, za jedno budete zatěžovat váš organismus nadměrnou konzumací jídla, což naše tělo musí metabolizovat, a nebo si kupujte, byť by to mělo být jen po dobu třeba jednoho měsíce, kvalitní jídlo a suroviny z nichž budete připravovat vaše pokrmy a zaručeně zjistíte, že jíte méně, ale cítíte se lépe!

Prázdné vs. Plné kalorie!

Kalorie jsou jakousi mánií v naší společnosti.  „Jen nejezte tohle, nebo tamto, protože je to příliš kalorické", s takovým nebo jiným prohlášením jste se určitě také setkali.  Existuje k tomu ale mnoho víc, než si člověk myslí.

Když si koupíte čokoládovou koblihu, tak ta má sice hodně kalorií ale to převážně v podobě cukrů, tuků a jiných látek, které našemu tělu nedávají příliš mnoho, kromě zmíněných kalorií.

Když si koupíte například ořechy, zatracené mnoho lidmi za jejich vysoký obsah kalorií, tak najednou ale zjistíte, že kromě vysokého obsahu bílkovin a tuků obsahují mnoho vitamínů, minerálů, enzymů (jen u nepražených) dodávající našemu tělu potřebné stavební látky pro správnou funkci.  Můžete kaloricky zkonzumovat na kalorie spočítáno stejné množství právě zmíněných ořechů, nebo určitého druhu poživatin.  Během krátké chvíle ale zjistíte, že po ořechů hlad nemáte, zatímco po vašich oblíbených poživatin ano.  Kdo už někdy byl ve světoznámých fast-foodových restauracích tento fenomén dávno zjistil.  Najíte se všech těch různých nabízených pokrmů a po ani ne dvaceti minutách zjistíte, že máte opět hlad

Instinkt vs. Rozum

Když se na mě dnes obrací někdo s větou ale vždyť bychom měli jíst podle instinktu, tak mi je trochu smutno z toho, že se tomu v duchu musím smát.

Co je instinkt? Instinkt je jakási vnitřní inteligence, která nás vede, chrání, napovídá apod.  To platí ale jen když souzníme s přírodou, což v dnešní uspěchané době se lépe říká než dělá.  Z celého rozmanitého množství ovocí, zeleniny, ořechů a semen poskytnutých matkou přírodou, aby nám dodali zdraví jsou buď dávno zapomenuty, nebo jednoduše neskončí na našem jídelním stole.  A tak není se čemu divit, že lidé jednoduše touží po tom se nabažit hranolkami, nebo hamburgery, chipsy, čokoládou, colou nebo jinými poživatinami, protože jsme našemu tělu nedali to, co by mu mohlo pomoci.  Náš organizmus je především vyhozený z rovnováhy.  Mnoho lidí je zahleněných, mají ucpaný nosy, dutiny a další a vlastně ani nemohou pořádně „ovonět" nebo ochutnat své jídlo.  Pak máme i takové nánosy na jazyku, že je vlastně jedno co jíme, všechno chutná stejně.

Osobně jsem se setkal s tím, že bychom měli od každého druhu ovoce, zeleniny, ořechu i semena ochutnat alespoň třikrát!  Naše chuťové buňky se jen tak rychle neskamarádí s něčím novým, neznámým, ale pokud jim k tomu dáme možnost, tak může nastat nádherné symbiotické přátelství.  Náš rozum by nás měl vést určitou dobu k tomu, abychom znovu nalezli vnitřní, přirozený, ale po mnoha let, nebo generací potlačený instinkt.

Příroda vs. Potravinářství

Příroda je dokonalá, jediná součást nezapadající do tohoto modelu je lidská arogance a ego, ta to trochu kazí.  Všechno v přírodě je tak dokonale a v naprostém souladu vytvořené, že člověk by nemusel zasahovat vůbec.  Spíše by se měl naučit přírodním zákonům a podle nich se následně chovat a soužít a souznít s přírodou.  Každé ovoce, zelenina, zkrátka všechno co v přírodě a přírodně roste má dokonalý poměr veškerých životodárných látek, jen je třeba se živit instinktivně dle svých chutí.  Pokud znovu naučíte své instinkty k přírodním chutím, tak zjistíte, že dostanete přesně chuť na to, co vaše tělo v danou chvíli potřebuje. Tímto způsobem to například příroda zařídila tak, že se různé živočišné druhy přejí určitého ovoce, zeleniny apod. a to také z toho důvodu, aby nezničili jeden rostlinný druh, ale migrovali k dalšímu.  Každá rostlina má ve své přírodní formě vše co člověk potřebuje!

Pokud ale vezmete jakoukoliv rostlinu a podrobíte ji sáhodlouhému procesovaní v potravinářství, tak v každém kroku a mezikroku ztrácí svojí životodárnou hodnotu a nezáleží na tom, jestli budete mluvit o energii, vitamínech, minerálech, nebo dalších.  Pokud ohřejete jakoukoliv rostlinu nad 42°C tak začínají postupně „umírat" enzymy, nad 45°C jsou takřka všechny zničené.  Enzymy nám slouží jako katalyzátory chemických reakcí v našem těle.  Pokud nejsou dodány běžnou stravou, tak naše tělo musí vynaložit více energie ke stejnému chemickému-metabolickému procesu vedoucí k vyčerpání různých orgánových systémů.  Pokud našemu tělu dodáváme poživatiny prázdné a škodlivé, tak se doslova a do písmene chytáme do začarovaného kruhu.  Z tohoto kruhu se můžete dostat leda tak disciplínou nebo dobrou vůlí.  Můžete také jisté věci ignorovat, stejně jako když jezdíte vašim vozem a začne mu klepat motor, tak ten hluk jednoduše přeslechnete a motor se dřív rozbije.  Na rozdíl u auta je obtížnější v lidském těle „něco opravit".  Navíc náhradní díly nejsou katalogové zboží a tak se člověk opět chystá do jistého výše jmenovaného kruhu!

„Staneš se tím co jíš" jak se říká, a pokud jíte doslova a do písmene chemický odpad vyrobený potravinářstvím, tak se nemůžete divit, že se vaše tělo stane odpadovou chemickou skládkou.

Potravina je taková jednoduchá věc, naleznete ji v přírodě. Buď roste přímo v zemi, na keřích nebo rostlinách, na kopcích, ve svahu, v moři zkrátka v přírodě a přírodním způsobem.  Pokud si koupíte věc, která tak jak jí budete držet v rukou se v přírodě nevyskytuje, tak si buďte jistý, že držíte v rukou nepřirozenou věc.

Pocity, myšlenky a jídlo

Dělali jste si někdy starosti co jíte? Přemýšleli jste někdy nad tím co jíte? Vnímali jste někdy vaše pocity z toho co jíte? Pokud ne, tak je na čase s tím začít.

Vkládáme do jídla mnoho emocí a myšlenek a přitom si to ani neuvědomujeme!  Pokud budete jíst jídlo, tak se snažte být v myšlenkách při jídle, a ne před počítačem nebo televizí a číst si nebo koukat se na různé novinky nebo drby.  Zjistíte tímto krokem vědomého stravování se jak moc a kolik vlastně zkonzumujete.  Vaše pocity dokážete právě také vnímat jen tehdy, když se budete na vaše jídlo koncentrovat.  Budete překvapení proč vlastně jíte!  Většinou zjistíte, že důvodem vašeho jídla není hlad, ale něco úplně jiného.  Pokud takovou emoci, nebo myšlenku rozkryjete, přemýšlejte nad tím, co můžete dělat místo toho než si kompenzovat pocity a myšlenky jídlem.

Já Jsem

Toto je uvědomění si sebe sama - Já Jsem - Já existují - Já Dýchám - jednoduché uvědomění vaší existence.  Na to mnoho lidí zapomnělo a žije život, který žít nechce a proto třeba nevědomě konzumuje jídlo, aby této pravdě utekl.

Ať už jste vychrtlý, tlustý, ošklivý, hezcí, nedokonalý, opuchlý a já nevím co všechno, tak VY JSTE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ!  Bez Vás by Váš život, vaše existence ne-existovala!  Vyhýbejte se reklamám diky nimž se cítíte méněcenný.  Udělejte si představu o tom jak byste rádi vypadali, uvědomte si zároveň proč tak chcete vypadat a pak nacházejte způsoby vedoucí k vašemu vysněnému cíly.  Dělejte všechno pro sebe, pro svoje pocity, pro svojí radost.  Pokud budete chtít hubnout pro někoho nebo kvůli něčemu, tak to zase není o Vás.

Jídlo vs. Přejídání

Všeho moc škodí a to platí pro všechno v našem vesmíru.  Málo vody škodí stejně tak jako hodně vody.  Málo světla škodí stejně jako příliš světla. Málo lásky škodí stejně jako příliš lásky atd.  Když se podíváte na některé africké země, tak zjistíte extrém málo jídla, když se podíváte do Ameriky a mnoho Evropských zemí tak zjistíte druhý extrém!

Přejídání škodí vašemu zdraví.  Je to asi takové, jako byste tahali neustále těžké věci, třeba víc než unesete.  Časem zjistíte, že pod takovou tíhou zkolabujete a to je přesně to co se děje u vašeho těla.  Pod tíhou neustálého přepracování začíná kolabovat - cukrovka, rakovina, vysoký krevní tlak, edémy, kožní problémy a mohl bych pokračovat velmi dlouhým seznamem.  Jezte jen do pocitu sytosti, dejte vašemu tělu čas na trávení.  Jezte jen než začnete mít hlad a pokud jíte, když už máte velký hlad, tak jezte méně protože to našemu žaludku trvá zhruba 20 minut než předá impulz mozku, že je plný.

Jak efektivně hubnout?

Existují jednoduchá pravidla, která uvádím zde:

-          Myšlenky

-          Emoce

-          Vzduch

-          Voda

-          Jídlo

Tento seznam je seřazen podle důležitosti.

 • Když budete myslet negativně nad vaším cílem zhubnutí, tak si akorát zbytečně házíte klacky pod nohy.
 • Pokud vaše emoce budou negativní, pokud se budete cítit, že si něco nedopřáváte, tak z dlouhodobého hlediska dopadnete stejně jako v této chvíli.
 • Vzduch respektive kyslík je nejdůležitější věc vůbec pro náš život.  Nemůžu to opakovat dost často, dokážeme žít několik týdnu bez jídla, několik dnů bez vody ale při nejlepším jen několik málo minut bez vzduchu.  Kyslík dodává našemu tělu sílu a odvádí různé škodliviny.  Mnoho metabolický reakcí, by byly nepředstavitelné bez kyslíku.  Víme všichni co se děje když je někde nedostatek kyslíku.  Začne hnití, rozklad, smrt a to se přesně děje v našem těle.  Pokud nedýcháme správně, nebo málo a nepravidelně, tak opravdu nastanou procesy, které se dají přirovnat s těmi výše uvedenými. Proto se naučte správně dýchat a každý den trávit alespoň 10 minut na čerstvém vzduchu, prosím Vás ne uprostřed města!  A když si přečtete předchozí větu znovu tak si možná všimnete slovíčka trávení!
 • Voda je životodárná!  To je jednoznačně uznávaný fakt.  Bez vody by život na naší planetě tak jak jej známe neexistoval.  Voda je život a tak tomu je i v případě našeho těla.  Když zde píšu o vodě tak také myslím vodu v její čistě podobě.  Voda funguje mimo jiné jako rozpouštědlo, a pokud už v ní něco rozpuštěné je, tak nedokáže rozpustit více, je to celkem logické.  Limonády, sirupy, káva, pivo a další proto nepočítám do skupiny vod, přesně z důvodu zde popsaného.  Naše tělo je přibližně složené ze 70% vody a pokud chceme zhubnout tak je krásné své tělo propláchnout zevnitř, aby ze sebe vypláchlo vše co je usazené.
 • Nakonec jídlo.  „Nechť je jídlo tvým lékem a lékem nechť je jídlo" Hypocrates věděl moc dobře co nám touto jednoduchou větou snažil sdělit a není nic krásnějšího, než si připustit pravdivost této věty.  Jezte přírodní, pokud možno Bio-výrobky.  I když je jejich cena vyšší, jejich obsah živin je rovněž vyšší.  Nejlepší by bylo si pěstovat všechno ve své vlastní zahrádce, a přál bych si, aby každý člověk tuto možnost měl.  Jen tím, že budete jíst spoustu ovoce, zeleniny, ořechů a semen se postupně bude vaše tělesná váha snižovat a vaše fyzická aktivita zvyšovat.  Pokud máte hlad, dejte si plný talíř ovoce, zjistíte, že tím hlad zaženete.  Možná vás nezasytí tak, jako třeba chleba z máslem, ale to druhé vás zasytí z toho důvodu, protože se chleba, zejména z bílého pečiva chová jako lepidlo a nalepí se na vaše střevní stěny.  Proto máte pocit delší sytosti, za cenu, že zatěžujete vaše trávení

 

Semináře na hubnutí

Ve svých seminářích vám přiblížím jednoduchost zhubnutí a zbavení se nadbytečné váhy.  Určitě to bude vyžadovat změny ve vašem životě, některé mohou být poměrně velké a zásadní, ale jak se hezky říká „nemůžeš změnit něco tím, že nadále budeš dělat to co doposud".  A je to svatá pravda.

Sám jsem několik let, v podstatě od svého dětství bojoval s nadváhou a pak jednoho dne jsem se rozhodnul, že přestanu bojovat a začnu vyhrávat!  S nadváhou spojeno jsem měl i několik nemocí, které odešli všechny dohromady změnou životního stylu.

Rad poskytnu fotky na seminářích, aby se každý mohl přesvědčit sám.

Chci podotknout, že se mi to podařilo

-          Bez hladu

-          Bez diety

-          Bez cvičení

Nemožné si řekne možná spoustu lidí.  Jediné co k tomu bylo třeba je disciplína, změna přístupu k sobě, životu a jídelníčku.  Hubnutí může být tak zdravé,  chutné a zároveň jednoduché.  Navíc jsem získal po zbavení se takového množství váhy daleko větší chuť něco s sebou dělat, a tak i sporty mě začali bavit.  Měl jsem dost energie a síly a hlavně jsem nefuněl jako sentinel a srdce mi nebušelo jako před infarktem.  Zdravá výživa se vyplatí, protože jsem se jako vedlejší účinek zbavil i různých nemocí, které mi v době obezity znepříjemňovali život.

Informujte se v sekci Semináře průběžně o novinkách a seminářích, které by vás mohli zajímat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


INFORMACE